Mine Tugay

Facebook'ta Paylaş

Mine Tugay Biyografisi

Mine Tugay
Gerçek Adı: Mine Tugay
Doğum Tarihi: 28/07/1978
Doğum Yeri: Konya
Eğitimi: İ. Ü. Devlet Konservatuarı, Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisans

Mine Tugay, 1978 yılında subay olan babasının görev yeri olan Konya'da doğdu. Liseyi Yeni Levent Lisesinde bitirdi. Ardından 1997 yılında oyunculuğa Masal Gerçek Tiyatrosu'nda oynadığı 'Büyük Kulaklı Küçük Ayı' adlı oyun ile adım attı. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Oyunculuk Bölümünü kazandı. Konservatuardan mezun olduktan sonra Semaver Kumpanya'da tiyatro oyunlarında oynamaya başladı.

2003 Yılında Işıl Kasapoğlu rejisiyle 'Onikinci Gece' ve 'Kuşlar Meclisi'  oyunlarında oynadı. Aynı yıl 'Gülbeyaz' adlı televizyon dizisinde rol aldı. 2004 yılında 'Adı Aşk Olsun' adlı dizide ve 'Gönül Yarası' adlı sinema filminde rol aldı. Aynı yıl Semaver Kumpanya'da Işıl Kasapoğlu ve Bülent Emin Yarar rejisiyle 'Mem ile Zin' adlı oyunda oynadı. 'Beko Plazma TV' , 'Eti Çay Keyfi', 'Anadolu Bank', 'Bosch Çamaşır Makinası', 'Ecobella Home', Bosch Logixx 8 Çamaşır Makinası' oyuncunun yer aldığı reklam filmleri arasındadır.

2005 yılında 'Aşk Her Yaşta' adlı televizyon dizisinde oynadı. Bahçeşehir Üniversitesi İleri Oyunculuk Yüksek Lisansını tamamlarken 'Aliye' adlı dizide rol aldı.
 
2006 yılında Yüksek Lisans'ını bitirdi. Aynı yıl Tiyatro Dot'ta Emre Koyuncuoğlu rejisiyle 'Çok Uzak' adlı oyunda oynayan Mine Tugay, Show TV'de yayınlanan ?Gülpare' ve Star TV'de yayınlanan "Benden Baba Olmaz"  adlı dizilerde başrolde  yer almıştır.

2008 VIII. LIONS Tiyatro Ödüllerinde 'Karatavuk' adlı oyundaki rolüyle "En İyi
Kadın Oyuncu (Küçük Salon)" ödülü almıştır.

Sosyal Medyada Mine Tugay

Bloglar

Mikro Bloglar

Mine Tugay Hakkında Haberler

Mine Tugay Hakkında Web Sonuçları

Bilgi Kaynaklarında Mine Tugay

İş ve Kariyer'de Mine Tugay

 

Kimdiki.com ©2011. All Rights Reserved.