Hülya Avşar

Facebook'ta Paylaş

Hülya Avşar Biyografisi

Hülya Avşar
Gerçek Adı: Hülya Avşar
Namı: Avşar Kızı
Doğum Tarihi: 10/10/1963
Doğum Yeri: Edremit-Balıkesir
Eğitimi: Ankara Cumhuriyet Lisesi

Emral ve Celal Avşar'ın ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Aslen Ardahan'lı ve Avşarlar ailesine mensuptur. Erken yaşta Mehmet Tecirli ile yaptığı evliliği daha sonra sona erdirdi. 1982 yılında Bulvar Gazetesi'nin düzenlediği Kâinat Güzellik Yarışmasında birinci seçildi, fakat daha önce evlendiği ortaya çıkınca tacı geri alındı. Bu olaydan sonra medya tarafından artık Taçsız Kraliçe olarak adlandırılan Avşar, 1983 yılında Fikret Hakan ve Salih Güney ile başrolü paylaştığı "Haram" filmiyle yaşamında bir dönüm noktası yaşayarak ve ünlü kariyerine başladı.

Avşar müzik eğitimi aldıktan sonra müzikallere katılarak, yurtiçi ve yurtdışı konserleriyle kariyerini belirginleştirdi. Altı adet albüm ve bir single ile devam etti. 2000 yılında Kral TV tarafından düzenlenen Kral TV Video Müzik Ödüllerinde en iyi kadın şarkıcı ödülüne layık görüldü. Bir sene kadar Günaydın Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı.

Sanatçı daha sonra Show TV kanalı'nda Hülya Avşar Show isminde bir eğlence programı düzenledi, uzun yıllar boyu devam eden bu eğlence programı rakip kanallar tarafındanda transfer edilerek ekranlara geldi.

Bu TV şovuyla aynı anda sergilediği tek kişilik tiyatro oyunundan başka, reklam filmlerinde oynamaktadır. Hülya Avşar aynı zamanda kendi adını taşıyan Hülya adlı aylık derginin editörlüğünü yapmaktadır.

Kaya Çilingiroğlu ile olan evliliğinden Zehra isminde bir kız çocuğu sahibidir. Çift 2005 yılında boşandı.

Sosyal Medyada Hülya Avşar

Bloglar

Mikro Bloglar

Hülya Avşar Hakkında Haberler

Hülya Avşar Hakkında Web Sonuçları

Bilgi Kaynaklarında Hülya Avşar

İş ve Kariyer'de Hülya Avşar

 

Kimdiki.com ©2011. All Rights Reserved.